تبلیغات
در باره امام زمان-امام عصر-مهدی صاحب زمان-منجی عالم-ابا صالح در وبلاگ مولود - داستان جزیره خضراء
  موضوعات

  خوراک | RSS
 خوراک وب

  ابر برچسب ها
صاحبالزمان صاحب الزمان انتظار احادیث تقیه مقاله در وصف امام زمان نصرت امام زمان امام زمان در در روایات امام زمان درقرآن زندگی امام زمان امام زمان در سخن پیامبر اكرم فروغ تابان ولایت داستان درباره امام زمان موعود شناسی كتابها امام زمان در حدیث ثقلین در سخنان پیامبر زندگی حضرت مهدی تحقیق در كلام امیرالمومنین امام عصر شیوه یاری امام زمان مقاله وتحقیق حضرت مهدی امام مهدی در كتاب و سنت شعر درباره امام زمان گفتار علی (ع) درباره امام زمان نثر درباره امام زمان درباره حضرت مهدی ظهور مهدی داستان امام زمان حدیث ثقلین داستان كوتاه ظهور زندگی نامه امام زمان مهدی حدیث امام زمان در احادیث امام زمان در سخن امیرالمومنین انتظار و مهدویت ادبیات انتظار مهدی صاحب الزمان شناختی از زندگی امام زمان امام زمان در سخن حضرت علی نهج البلاغه امام زمان درباره امام زمان یاری امام زمان
 
 تماس با مدیر در یاهو  
مکان آیدی شما


اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً


   داستان جزیره خضراء
پنجشنبه 3 تیر 1389  نویسنده : ab2ullah  دسته بندی : فروغ تابان ولایت كتابها كتابخانه مهدویت نظراتنظر دهید!


در داستانى كه در مورد تشرف على بن فاضل مازندرانى در سال 690 هجرى در جزیره ((خضراء)) از طرق بسیار موثق نقل شده حاكى است كه اقامتگاه امام قائم علیه السلام و همسران و فرزنداش در جزیره ((خضراء)) است اینك اصل داستان را از كتاب اثباة الهداة نقل مى كنیم :
علامه مجلسى در بحار الاءنوار از یحیى بن فضل در كتاب ((رسالة البحر الابیض و الجزیرة الخضراء)) از على بن فاضل مازندرانى مجاور نجف در حدیث بسیار طولانى چنین نقل مى كند:
وارد شهرى از شهرهاى غرب (اسپانیا) شدم مركبهائى از بلاد امام عصر(عج ) وارد آنجا شد، یكى از مسافرین آنها پیرمردى بود كه چون مرا دید گفت : نام تو چیست ؟ گمان مى كنم على باشد.


گفتم : آرى ،
گفت : نام پدرت چیست ؟ گویا فاضل باشد؟
گفتم : آرى ، چه خوب نام من و پدرم را مى شناسى .
گفت : بدان كه نام و اصل و وصف و خصوصیات ترا براى من بیان كرده اند و من تا جزیره خضراء با تو هستم .
بسیار خوشحال شدم مرا با خود به دریا برد، روز شانزدهم به آب سفیدى رسیدیم ، پرسیدم اینجا كجاست ؟
گفت : بحر ابیض است و آن جزیره خضراء است كه این آب سفید اطرافش ‍ را گرفته است و به حكمت خداوند چون كشتیها و وسائل نقلیه دیگر دشمنان به اینجا رسند غرق مى شوند و به آن حضرت دست نیابند. سپس ‍ وارد جزیره خضراء شدیم و رفتیم در مسجد، شخصى بنام ((سید شمس ‍ الدین )) را دیدم كه مى گفت : من از نوه هاى امام عصر(عج ) هستم ، پس از گفتگوئى به او گفتم : هرگز امام را دیده اى ؟ گفت : نه ولى پدرم نقل كرد كه صداى امام را شنیده ام و خودش را ندیده ام و اما جدم ، هم خودش را دیده است و هم صدایش را شنیده است ، آنگاه با آن سید از شهر بیرون رفتیم و به پیرمردى رسیدیم ، از سید احوال آن پیرمرد را پرسیدم ، گفت : این كوه را مى بینى ، در وسط آن جاى خرمى است و در آن چشمه اى است و كنار چشمه ، قبه اى است و این مرد با رفیقش خادم آن قبه است ، من هر صبح جمعه مى روم آنجا خدمت امام عصر(عج ) (البته با توجه به آغاز حدیث ، خود امام را نمى بیند و صدایش را نمى شنود) و در قبه دو ركعت نماز مى خوانم و كاغذى مى یابم كه در آن حكم مرافعه اى را كه در هفته به من رجوع مى كنند در آن نوشته ، كاغذ را برمى دارم و هر چه در آن نوشته به آن عمل مى كنم .
على بن فاضل گوید: از خادمها خواهش كردم مرا به حضور امام (عج ) ببرند، گفتند: راهى ندارد، آن رفیقم به من گفت : دستور آمده كه تو را به وطن برگردانم ، براى من و تو مخالفت روا نیست .(37)
ناگفته نماند كه على بن فاضل داستان خود را به طور مفصل در كتابى بنام ((الفوائد الشمسیه )) آورده است ، و ضمنا به احتمال قوى آن آب سفید كه در داستان فوق آمده همانند یك حصار محكم و مجهز، دشمن را از آن جزیره دفع مى كند.
بعضى از نویسندگان به عنوان احتمال مطرح كرده اند كه شاید این جزیره خضراء (با توجه به آب سفید و سایر خصوصیات كه در داستان آمده بود) همان مثلث برمودا كه از عجیب ترین و مرموزترین مكانهاى روى زمین است و در غربى ترین اقیانوس اطلس قرار دارد باشد.
از عجائب مثلث برمودا اینكه هر هواپیما یا كشتى به حدود آن برود بطور اسرارآمیزى ناپدید مى گردد، و جالب اینكه آبهاى آن سفید است ، و هر روز خبر غرق شدن تعداد تازه اى از كشتیهاى اقیانوس پیما در آبهاى سفید ((مثلث برمودا)) به گوش رسیده است .
خلبانها و ملوانهائى كه در این منطقه حوادثى را تجربه كرده اند گزارش ‍ داده اند كه در مسیر خود، به صورت اسرارآمیزى تغییر جهت حاصل شده و به مناطقى كه تصمیم نداشته اند هدایت شده اند.(38)
این هم یك احتمالى است ، كه باید دانشمندان و محققان بیشترى كنند.
فقط در اینجا اضافه مى كنیم : یكى از دعاهاى حضرت مهدى (عج ) این است كه :
(( اللّهم احجبنى عن عیون اعدائى و اجمع بینى و بین اولیائى ؛))
خدایا مرا از دیدگان دشمنانم پوشیده بدار و بین من و دوستانم اجتماع حاصل كن .(39)
به مقتضاى استجابت این دعا، اقامتگاه آن حضرت از دشمنان محفوظ خواهد بود. و ممكن است همین مطلب تاءییدى باشد كه آن جزیره ، در مثلث برمودا است .
از سوى دیگر غیر از همسر و فرزندان ، جمعى از دوستانش كه طبق روایت سى تن از ((اوتاد)) و برجستگان هستند (40) همواره در خدمت آن حضرت بسر مى برند.
بهر حال باید با ذكر اشعار حافظ گفت :

یوسف گم كشته باز آید به كنعان غم مخور

كلبه احزان شود روزى گلستان غم مخور

دور گردون گرد و روزى بر مراد ما نگشت

دائما یكسان نماند حال دوران غم مخور

هان مشو نومید چون واقف نه اى ز اسرار غیب

باشد اندر پرده بازیهاى پنهان غم مخور

حال ما در فرقت جانان و ابرام رقیب

جمله مى داند خداى گردان غم مخور


به گفته ملا محسن فیض كاشانى :

اى تو ما را راحت جان الغیاث

دردها را جمله درمان الغیاث

اى سرو سركرده هر سرورى

نیست ما را بى تو سامان الغیاث

ثائم آل پیامبر(عج ) دست گیر!

بى توام افتادن و خیزان الغیاث

كار شرع از دست شد بیرون خرام

تازه كن آئین ایمان الغیاث

عالمى گردید مالامال شر

از جفا و جور و طغیان الغیاث

خون ما خوردند این دجالیان

مهدى و هادى دوران الغیاث

فیض شد دلتنگ صحراى فراق

مونس دل راحت جان الغیاث

توضیح دیگر اینكه :  
براساس داستان ((على بن فاضل )) فرزندان حضرت ولى عصر(عج ) در جزیره اى بنام خضراء در اقیانوس اطلس ، زندگى مى كنند، و شخص آن بزرگوار همه ساله در موسم حج شركت نموده ، پس از زیارت آباء و اجداد طاهرینش در حجاز، عراق و طوس به جزیره باز مى گردد و غالب اقامت آن بزرگوار در همان جزیره است . (41)

+ منبع مطالبmolod.mihanblog.com
برچسب ها: جزیره خضراء ، داستان ، امام زمان ، كتابها ، فروغ تابان ، زندگی امام زمان ، خضراء ، جزیره ، مقاله ، تحقیق ، درباره جزیره خضرا ، داستان جزیره خضرا ، خزرا ،

::::


  آرشیو


  جستجو در سایت  آمار
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :

  لینک سرا
· بزرگترین پرتال اطلاعات
· لینك باكس اتوماتیك

:: کلیه حقوق ومطالب مادی و معنوی این پایگاه متعلق به این تیم اینترنتی می باشد . و كپی برداری تنها با ذكر منبع مجاز می باشد.برگرفته شده از نرم افزار منجی ::

Theme Dseigned By : molod.mihanblog.com